ערוץ היוטיוב

הקרב על ארמון הנציב

אתם איתנו

   

                             
           
חוקי המזרח התיכון

   חוקי המזרח התיכון   קסם אי ההתערבות: אז מה קורה בגבול שלנו עם "סוריה"? (30/4/2015)
דווקא אי בחירת צד מעצימה את הכוח שלנו, ולא מחלישה. שני הצדדים הרי חושדים כל העת שהצד השני סוגר איתנו עסקאות, ולכן זהו קסם המנתק אותנו מהמזרח התיכון. ברגע שהתחייבתם למישהו, תם הקסם.עניינים שבקדושה: נפתחה מלחמת מאה השנים בין הסונים לבין השיעים (26/3/2015)
כאשר גם סעודיה נשאבת למלחמת העדות ומתחילה להפציץ בתימן, זה מחייב את איראן להתערב, והמערבולת העדתית רק הולכת ומתרחבת. מלחמת הסונים-שיעים פעילה ומדממת עם קרבות קשים בסוריה, בעיראק, בלוב, בתימן, עם הסעודים ובמצרים (סיני), אך פוטנציאל החורבן הוא גדול הרבה יותר. זו לא המלחמה שלנו.המוות השחור חוזר: יום שבת עבר, מה אתם עושים ביום ראשון? (23/12/2014)
כמו עם מחלת "המוות השחור", מה שנולד כמזימה בנקודה מרוחקת של העולם, עוד יגיע לכל הגלובוס, ומי שלא טיפל בגורל הנוצרים במזרח התיכון ייאלץ לטפל בגורל הנוצרים באירופה ובמערב בכלל. ומי שלא ידע למגר את "המוות השחור" כשהתופעה הזו עוד היתה קטנה, ייאלץ לעמוד מול מגיפה עולמית בלתי נשלטת, שתשאיר את חותמה למאות בשנים.ישראל מצפה שכל אחד ימלא את חובתו: מזרח תיכון בזעזוע עולמי (26/8/2014)
הקבוע הוא המשתנה, המשתנה הוא הקבוע; הצפוי הוא הבלתי צפוי, הבלתי צפוי הוא הצפוי; ההגיוני הוא הלא הגיוני, והלא הגיוני הוא ההגיוני. החוקי הוא הבלתי חוקי, הבלתי חוקי הוא החוקי; המוסרי הוא הבלתי מוסרי, הבלתי מוסרי הוא המוסרי. אלה כללי ההתנהגות החדשים של המזרח התיכון.מצודת חמאס מאוימת: אז אתם סונים או שיעים? (29/7/2014)
תשובה על שתי שאלות קשות וממלכדות: מה עדיף לנו אבו מאזן או חמאס, והאם נוצרה לנו הרתעה? ובכן, הכל תלוי בשאלה אם אתם סונים או שיעים.החזרה אל המאה השביעית, והאיום על העולם (7/7/2014)
כיצד מתבצעת ההשתלטות הצבאית על בגדאד? אין צורך לכבוש אותה פיזית בשלב הנוכחי, שכן היא מלאה שיעים. המטרה עכשיו היא לנטרל את שדה התעופה הבינלאומי של בגדאד, וכך לנתק אותה מן העולם. זו "בגדאד", לא רק בגדאד.שיטת השוחד של לואי ה- 14: מדינות ערב קונות בכירים במערב? (10/6/2014)
פעם קנה המערב את המזרח בחרוזים צבעוניים. היום המזרח קונה את המערב באותם חרוזים. ואיך מסבירים זאת בכירים מערביים לעצמם? זה לא שוחד, הם אומרים, זה שכר עבודה, זו תמורה עבור הקשרים שאני מעניק, זו צדקה, או תרומה למחקר. ומי יכול לעמוד מול נדיבות אצילית שכזו? לואי ה-14 עדיין עובד.הפרדוקס ההדוניסטי: לאחר שאבו מאזן הכשיל את המשא ומתן, אז איך נשיג "שלום"? (24/2/2014)
כשחושבים על זה, המאמר הזה הינו משכין השלום הטוב ביותר. לכאורה אין בו את מזמורי השלום הרגילים, אך יש בו את המתכון לשלום. הוא אינו מתייחס להסכם שלום, אלא לשלום עצמו, והוא גם מראה שכל אחד מאיתנו זכאי ויכול להגיע לאושר אישי. גם זה פרדוקס נוסף של "השלום": היום אנו חיים באושר אישי ובביטחון. בהחלט יכול להיות שאם יוגשם "הסדר השלום" לא יהיו עוד לא אושר אישי, ולא ביטחון.את הגברים המעולים נזווג עם הנשים המעולות: על האוטופיה האמריקנית, שקרסה (3/2/2014)
לא שיכרון כוח יש בפנינו אלא מצוקה קשה, ניסיון נואש לאחוז בכל הכוח באותו "הסכם מסגרת" אפלטוני, בין ישראל לבין הסונים המכונים "פלסטינים". אם זה לא יישאר למשטר אובמה, הקריסה של מדיניות החוץ היא מוחלטת. במילים אחרות, כל מדיניות החוץ של פוליטיאה בנויה עליכם בלבד, במדינה המושלמת שביקשו האמריקנים לכונן באיזור שלנו. מה שאומר שיש לנו הרבה יותר כוח לחץ ממה שנדמה לנו.חרב התודעה של הקנטאור: vae victis - אבוי למנוצחים (09/12/2013)
שמע זאת ברנוס, מלך הגאלים, הוסיף את חרבו על כף המאזנים, שם נמצאו המשקולות, ואמר בלעג: "אבוי למנוצחים" (vae victis) ("וה ויקטיס"). לעולם אל תהיו מנוצחים, במיוחד שבמזרח התיכון החדש, מי שיפסיד - לא יהיה.
           

מבצע הנחה רק למנויים ותיקים. ניתן לחדש את המינוי במחיר המבצע רק בקישור הזה

כדי להצטרף אל החברים במועדון Gplanet Prime, ניתן להירשם
-
כאן 

כדי לחדש את המינוי למועדון Gplanet Prime ניתן להיכנס -
כאן

ניתן לקבל התראה על כל מאמר חדש שעולה לאתר ישירות למייל האישי - כאן

הרישום לאתר מוגן בפרוטוקול מחמיר, ובכל מקרה האתר אינו שומר מספרי כרטיסים אצלו, ולעולם לא ישמור


GPLANET PRIME
הזמנת הרצאה - גיא בכור
מדד האיומים הבטחוניים
עתיד אירופה
המזרח התיכון
פ ר ש נ ו ת
קריקטורות/מושיק גולסט
פנקס אקטואליה
י ש ר א ל
ENGLISH
טרור ובטחון
כ ל כ ל ה
חוקי המזה"ת
ההגדה לבית בכור
תקשורת
איראן
תוכן הגולשים
גורל אירופה האומללה
מאמרי פריים ברצף
היצירות של מושיק
השבעת הנשיא טראמפ
מה קורה במאלמו
הורסים קתדרלות

אתר האקטואליה והפרשנות של ד"ר גיא בכור- Gplanet        
                                                                                                   

תנאי שימוש   |   על האתר
כל הזכויות שמורות ©

נבנה ע"י שופ סנטר,בניית אתרים אחסון אתרים