הקרב על ארמון הנציב

למייל האישי

אתם איתנו

מזנקים 2018

   

                             
           
חוקי המזרח התיכון

   חוקי המזרח התיכון   ישראל מצפה שכל אחד ימלא את חובתו: מזרח תיכון בזעזוע עולמי (26/8/2014)
הקבוע הוא המשתנה, המשתנה הוא הקבוע; הצפוי הוא הבלתי צפוי, הבלתי צפוי הוא הצפוי; ההגיוני הוא הלא הגיוני, והלא הגיוני הוא ההגיוני. החוקי הוא הבלתי חוקי, הבלתי חוקי הוא החוקי; המוסרי הוא הבלתי מוסרי, הבלתי מוסרי הוא המוסרי. אלה כללי ההתנהגות החדשים של המזרח התיכון.מצודת חמאס מאוימת: אז אתם סונים או שיעים? (29/7/2014)
תשובה על שתי שאלות קשות וממלכדות: מה עדיף לנו אבו מאזן או חמאס, והאם נוצרה לנו הרתעה? ובכן, הכל תלוי בשאלה אם אתם סונים או שיעים.החזרה אל המאה השביעית, והאיום על העולם (7/7/2014)
כיצד מתבצעת ההשתלטות הצבאית על בגדאד? אין צורך לכבוש אותה פיזית בשלב הנוכחי, שכן היא מלאה שיעים. המטרה עכשיו היא לנטרל את שדה התעופה הבינלאומי של בגדאד, וכך לנתק אותה מן העולם. זו "בגדאד", לא רק בגדאד.שיטת השוחד של לואי ה- 14: מדינות ערב קונות בכירים במערב? (10/6/2014)
פעם קנה המערב את המזרח בחרוזים צבעוניים. היום המזרח קונה את המערב באותם חרוזים. ואיך מסבירים זאת בכירים מערביים לעצמם? זה לא שוחד, הם אומרים, זה שכר עבודה, זו תמורה עבור הקשרים שאני מעניק, זו צדקה, או תרומה למחקר. ומי יכול לעמוד מול נדיבות אצילית שכזו? לואי ה-14 עדיין עובד.הפרדוקס ההדוניסטי: לאחר שאבו מאזן הכשיל את המשא ומתן, אז איך נשיג "שלום"? (24/2/2014)
כשחושבים על זה, המאמר הזה הינו משכין השלום הטוב ביותר. לכאורה אין בו את מזמורי השלום הרגילים, אך יש בו את המתכון לשלום. הוא אינו מתייחס להסכם שלום, אלא לשלום עצמו, והוא גם מראה שכל אחד מאיתנו זכאי ויכול להגיע לאושר אישי. גם זה פרדוקס נוסף של "השלום": היום אנו חיים באושר אישי ובביטחון. בהחלט יכול להיות שאם יוגשם "הסדר השלום" לא יהיו עוד לא אושר אישי, ולא ביטחון.את הגברים המעולים נזווג עם הנשים המעולות: על האוטופיה האמריקנית, שקרסה (3/2/2014)
לא שיכרון כוח יש בפנינו אלא מצוקה קשה, ניסיון נואש לאחוז בכל הכוח באותו "הסכם מסגרת" אפלטוני, בין ישראל לבין הסונים המכונים "פלסטינים". אם זה לא יישאר למשטר אובמה, הקריסה של מדיניות החוץ היא מוחלטת. במילים אחרות, כל מדיניות החוץ של פוליטיאה בנויה עליכם בלבד, במדינה המושלמת שביקשו האמריקנים לכונן באיזור שלנו. מה שאומר שיש לנו הרבה יותר כוח לחץ ממה שנדמה לנו.חרב התודעה של הקנטאור: vae victis - אבוי למנוצחים (09/12/2013)
שמע זאת ברנוס, מלך הגאלים, הוסיף את חרבו על כף המאזנים, שם נמצאו המשקולות, ואמר בלעג: "אבוי למנוצחים" (vae victis) ("וה ויקטיס"). לעולם אל תהיו מנוצחים, במיוחד שבמזרח התיכון החדש, מי שיפסיד - לא יהיה.הקרב על קונסטנטינופול: אז למה ארדואן בחרדה? (4/11/2013)
כך שני עולמות מתנגשים בתוך טורקיה, ומאיימים לקרוע גם אותה יום אחד: אירופה, עם נתוני ילודה מערביים, מול אסיה עם נתוני ילודה מזרחיים; מזרח מול מערב; עבר מול עתיד, חזון מול חזון, סונים נגד שיעים; כורדים נגד טורקים; לאום נגד לאום. ככל שעובר הזמן, כך המתח והחרדה מעמיקים.מותו האלים של מהפכן: על מהפיכות שלא נגמרות (29/7/2013)
הפלסטינים חוששים שישראל רוצה להשתחרר מהם, ובכך להפיל עליהם את גורלם הדטרמיניסטי, כמקובל במזרח התיכון הערבי, כלומר שיתחילו להילחם זה בזה, ומכאן הבהלה של אבו מאזן. הדבר האחרון שהוא רוצה בו זה הצלחת השיחות עם ישראל. המשחק שלו יהיה לדחות זאת כמה שאפשר, ולבסוף להפיל את הכישלון על ישראל. הרי מה תעזור לו מדינה סלפית? כך קורה שישראל רוצה עכשיו מדינה פלסטינית יותר מהפלסטינים.סודה של המלכה הבתולה, והדרוזים של רמת הגולן (24/6/2013)
אל תתחייבו לאיש, ורק טיפש יתמוך באחד הצדדים המעורבים במלחמת האזרחים האיומה בסוריה ובלבנון. רק טיפש יתערב שם. שנים רדפנו אחרי הדרוזים בגולן, כמעט התחננו שייקחו אזרחות שלנו. עכשיו הם רודפים אחרינו. הלקח? שימרו על עצמאותכם, וכך כל הצדדים ירדפו אחריכם. אגב, למה יש לי כל הזמן תחושה שהבכירים שלנו הם כמו ילדים בני שנתיים, שרצים לעבר כל סכנה מזדמנת, וכל הזמן יש צורך לשמור עליהם מטעויות?
           

כדי להצטרף אל החברים במועדון Gplanet Prime, ניתן להירשם - כאן 

כדי לחדש את המינוי למועדון Gplanet Prime ניתן להיכנס -
כאן

אם אינכם מקבלים פתאום את התראות האתר, אולי הן מגיעות ישירות למדור "קידומי מכירות", בשל מדיניות חדשה של ג'ימאיל.  

ניתן לקבל התראה על כל מאמר חדש שעולה לאתר ישירות למייל האישי - כאן

הרישום לאתר מוגן בפרוטוקול מחמיר, ובכל מקרה האתר אינו שומר מספרי כרטיסים אצלו, ולעולם לא ישמור


GPLANET PRIME
הזמנת הרצאה - גיא בכור
מדד האיומים הבטחוניים
עתיד אירופה
המזרח התיכון
פ ר ש נ ו ת
קריקטורות/מושיק גולסט
פנקס אקטואליה
י ש ר א ל
ENGLISH
טרור ובטחון
כ ל כ ל ה
חוקי המזה"ת
ההגדה לבית בכור
תקשורת
איראן
תוכן הגולשים
הורסים קתדרלות
הופעה של ד"ר בכור באירוע שלך
גורל אירופה האומללה
מאמרי פריים ברצף
היצירות של מושיק
מה קורה במאלמו

אתר האקטואליה והפרשנות של ד"ר גיא בכור- Gplanet        
                                                                                                   

תנאי שימוש   |   על האתר
כל הזכויות שמורות ©

נבנה ע"י שופ סנטר,בניית אתרים אחסון אתרים