הקרב על ארמון הנציב

למייל האישי

אתם איתנו

מזנקים 2018

   

                             
           
חוקי המזרח התיכון

   חוקי המזרח התיכון   
(2/10/2016)


מיוחד לראש השנה: מלאכים מעל שמי המזרח התיכון. אז מה הסוד?
 
ערב ראש השנה, ועדיין, לפחות עשרה מלאכים מרחפים מעל למזרח התיכון, וגם מעל לראשנו. התראו אותם? מה בשורתם, והאם הם טובים או רעים? תלוי למי:

(18/7/2016)


"עמודי הרקולס": האם המלחמה בדאעש היא הסחה למלחמה מסוכנת יותר?
 
מה תמונת המצב העדכנית ב"סוריה" וב"עיראק", מה מימדי "תבוסות" דאעש, עד כמה האיראנים סופגים, ומה סיכויי עימות עם חיזבאללה, כפי שמזהירים בתקשורת? על מה שמעבר.השד המתעתע מציין חמש שנים לאפקט פרח הצבעוני (8/2/2016)
חמש שנים עברו, האם אפקט פרח הצבעוני מימש את עצמו? ולאן הולכים מכאן? על פי הגישה של דקארט, מותר להטיל ספק גם בהטלת הספק, וזה מה שנעשה היום. ניקח את עשרת עקרונות המאמר ההוא, ונבחן אותם אחד לאחד, מה היה החזון, ומה אירע איתו.הפרפר האלוהי: סעודיה ואיראן מתייצבות על קווי העימות הסוני-שיעי (4/1/2016)
עכשיו ניתן להבין את הנגטיב המיכני של בורג הפרפר: ככל שהבורג שם מתהדק יותר, כך הוא דווקא מתרופף אצלנו. איננו מעורבים בתסבוכת הפרפר, אך היא נועלת את האוייבים שלנו, אלה באלה.המפץ הגדול: חורבן המזרח התיכון הוא כבר בלתי הפיך (13/8/2015)
האם המדינות, העדות והשבטים עדיין מסוגלים לשאת בחזרה את המזרח התיכון, ואולי הוא מסוגל לשאת אותם בחזרה? התשובה לשתי השאלות האלה היא כבר שלילית. "פרדוקס הכל יכול": המזרח התיכון מייצר את החומצה המאכלת, שמאכלת אותו. אנא, השתדלו לשמור מרחק מן המפץ הגדול, ומן הפרדוקסים ההרסניים שלו. זה לא המפץ שלכם.עמודים מרחפים וויטראז'ים של אשליות: כך לועגת "המדינה האסלאמית" ל"מערב" (23/6/2015)
אז הסתחררו איתנו בג'יפלאנט סחור-סחור, במחול האמיתי, והמלהיב את הנפש: הטוקטה לאידיאולוגיות קורסות, נבובות אך המלאות בעצמן, המרחפות בחלל האוויר כאילו הן המציאות. הביטו החוצה, דרך הויטראז'ים הנפלאים, אך אל תתבשמו מהאשליה שהם מציגים. דרכם ראו תמיד רק את המציאות. Nuda veritas.קסם אי ההתערבות: אז מה קורה בגבול שלנו עם "סוריה"? (30/4/2015)
דווקא אי בחירת צד מעצימה את הכוח שלנו, ולא מחלישה. שני הצדדים הרי חושדים כל העת שהצד השני סוגר איתנו עסקאות, ולכן זהו קסם המנתק אותנו מהמזרח התיכון. ברגע שהתחייבתם למישהו, תם הקסם.עניינים שבקדושה: נפתחה מלחמת מאה השנים בין הסונים לבין השיעים (26/3/2015)
כאשר גם סעודיה נשאבת למלחמת העדות ומתחילה להפציץ בתימן, זה מחייב את איראן להתערב, והמערבולת העדתית רק הולכת ומתרחבת. מלחמת הסונים-שיעים פעילה ומדממת עם קרבות קשים בסוריה, בעיראק, בלוב, בתימן, עם הסעודים ובמצרים (סיני), אך פוטנציאל החורבן הוא גדול הרבה יותר. זו לא המלחמה שלנו.המוות השחור חוזר: יום שבת עבר, מה אתם עושים ביום ראשון? (23/12/2014)
כמו עם מחלת "המוות השחור", מה שנולד כמזימה בנקודה מרוחקת של העולם, עוד יגיע לכל הגלובוס, ומי שלא טיפל בגורל הנוצרים במזרח התיכון ייאלץ לטפל בגורל הנוצרים באירופה ובמערב בכלל. ומי שלא ידע למגר את "המוות השחור" כשהתופעה הזו עוד היתה קטנה, ייאלץ לעמוד מול מגיפה עולמית בלתי נשלטת, שתשאיר את חותמה למאות בשנים.ישראל מצפה שכל אחד ימלא את חובתו: מזרח תיכון בזעזוע עולמי (26/8/2014)
הקבוע הוא המשתנה, המשתנה הוא הקבוע; הצפוי הוא הבלתי צפוי, הבלתי צפוי הוא הצפוי; ההגיוני הוא הלא הגיוני, והלא הגיוני הוא ההגיוני. החוקי הוא הבלתי חוקי, הבלתי חוקי הוא החוקי; המוסרי הוא הבלתי מוסרי, הבלתי מוסרי הוא המוסרי. אלה כללי ההתנהגות החדשים של המזרח התיכון.
           

כדי להצטרף אל החברים במועדון Gplanet Prime, ניתן להירשם - כאן 

כדי לחדש את המינוי למועדון Gplanet Prime ניתן להיכנס -
כאן

אם אינכם מקבלים פתאום את התראות האתר, אולי הן מגיעות ישירות למדור "קידומי מכירות", בשל מדיניות חדשה של ג'ימאיל.  

ניתן לקבל התראה על כל מאמר חדש שעולה לאתר ישירות למייל האישי - כאן

הרישום לאתר מוגן בפרוטוקול מחמיר, ובכל מקרה האתר אינו שומר מספרי כרטיסים אצלו, ולעולם לא ישמור


GPLANET PRIME
הזמנת הרצאה - גיא בכור
מדד האיומים הבטחוניים
עתיד אירופה
המזרח התיכון
פ ר ש נ ו ת
קריקטורות/מושיק גולסט
פנקס אקטואליה
י ש ר א ל
ENGLISH
טרור ובטחון
כ ל כ ל ה
חוקי המזה"ת
ההגדה לבית בכור
תקשורת
איראן
תוכן הגולשים
גורל אירופה האומללה
מאמרי פריים ברצף
היצירות של מושיק
השבעת הנשיא טראמפ
מה קורה במאלמו

אתר האקטואליה והפרשנות של ד"ר גיא בכור- Gplanet        
                                                                                                   

תנאי שימוש   |   על האתר
כל הזכויות שמורות ©

נבנה ע"י שופ סנטר,בניית אתרים אחסון אתרים