הקרב על ארמון הנציב

למייל האישי

אתם איתנו

מזנקים 2018

   


מאמרים בנושאי המזרח התיכון

   המזרח התיכון    הפלסטינים    לבנון    סוריה    מצרים   
(17/8/2018)


אנדרטה לפלשתינאיות: הבלוף הגדול של רוואבי - נחשף
 
הסוד הסמלי כל כך, שהכתבים לענייני פלשתינאים תמיד יסתירו מכם: אין שם כלום. אלה כפרי פוטיומקין מומצאים, זו אנדרטה למשהו, שמעולם לא היה; איזו רוח רפאים ממלכדת-כל, "והכל מסתיר משהו אחר". כאן נראה מה.ארמדת החטאים, לאן את שטה? אני מפליגה אל מחוזות הדמיון (21/10/2015)
לאחר פיקציית עבאס (הוא בן 80), כל העסק הזה צפוי לקרוס, שכן אין מיכניזם שמאפשר עליית מישהו חדש, שגם יזכה ללגיטימציה. הבחירות שהעלו את עבאס התאפשרו רק בגלל שישראל תמכה מבחוץ. הלחצים והכוחות כנגד הרשות הזו אדירים, וכך גם הרצון להשתלט על הכספים שלה. חטאים מבפנים וחטאים מבחוץ, איזה חטא יגבר?אי המתים: על קריסתה של עוד חברה ערבית (12/10/2015)
אין חזרה: ואנחנו עומדים משתאים לנוכח המסע החדש של אותם ערבים מארץ ישראל אל החורבן העצמי שלהם: כמו ב 1936, כמו ב 1948, כמו ב 1987, וכמו בשנת 2000, דור-דור חייב הרי את וורסיית החורבן שלו, בבחינת התאבדות קולקטיבית. עוד אסון תוצרת עצמית, שאחר כך שרידיו יחפשו אשמים, ואותם ימצאו, כרגיל, אצלנו.אסטרטגיית רספוטין: לפגוע בבסיס הכוח של חמאס (21/7/2014)
לא מהרגליים אל הראש, אלא מהראש אל הרגליים: להגיע למיקום מפקד בכיר של חמאס, מפקדה צבאית או מפקד פוליטי בעזה, להקיף אותם עם כוחות היבשה, להפתיע ולהכות. ברור שיש להיערך למבצע כזה היטב, אך אין הרבה זמן. סטירה כזו תחזיר אותם מהר לקרקע המציאות, וזה אומר פחות הרוגים לכל הצדדים. להכות ברועה, והעדר כבר יתפזר לבד.אפקט פרח הצבעוני, הדור הרביעי: ה"פלסטינים" והגביע הקדוש (1/7/2014)
נותרו רוחות רפאים של הגביע הקדוש. שנאת יהודים בלי יהודים, אהבת פלסטינים בלי פלסטינים, כאבים מדומיינים, כוהנים ללא מאמינים (ואלה המסוכנים ביותר), סיפורים על הקדושים של פעם, אלוהים ללא אלוהים, כשדאעש והחורבן הערבי סביב גנבו את הגביע הקדוש האמיתי.לקראת מורסי פלסטיני? על הסוס הטרויאני של חמאס (28/4/2014)
במשך שנים מסיתה מנהיגות חמאס נגד פתח, כשבחודשים האחרונים מכנים שם את אבו מאזן "משת"פ של ישראל", "בוגד", "משטר כניעה" ועוד. אך חמאס כלוא בעזה כבר שבע שנים, ועכשיו בכלל מוגדר כאויב גם בידי המצרים, אז איך יכניעו את הפתח? באמצעות מתנה, באמצעות כנות סלקטיבית, והנה לכם "הפיוס". הדרך בוערת להם.מלאך המוות ואגדת סמארה: האם "בעיית הפליטים" הפלסטינים טובעת בסוריה? (18/3/2013)
עוד מפירות "אפקט פרח הצבעוני": הבעיה שהיו שטענו שאין לה פתרון, בעיית הפליטים הפלסטינים", הולכת ומוצאת את פתרונה לבד. הולכת ונמוגה, והתהליך הזה צפוי להימשך עוד שנים. האביב הערבי דואג לכך בעצמו, לדאבון ליבה של הפוליטיקה הפלסטינית והערבית.הטעם המר-מתוק של הבוגדנות, ועל עזה שהפכה לאיזור חסות של מצרים, כמו לפני 1967 (18/2/2013)
גם אם חמאס ירצה להתנתק ממצרים היא כבר לא תאפשר לו זאת עוד. הוא הפך לבן ערובה למגלומאניה של עצמו. המצרים לאחר מבצע "עמוד ענן" הפכו בעזה באופן היסטורי ממתווכים ומגשרים – לאחראים. האחריות על עזה היא כיום שלהם, ולא עוד של חמאס, שכפוף להם. אם לנו יש בעיות מעזה, אנו פונים אל המצרים, לא עוד אל חמאס דרך מתווכים; יש לנו כתובת. עזה נפתחה למצרים, אך בכך איבדה את עצמאותה. מכלא פיזי בעזה נכנס חמאס לכלא בלתי נראה, אך חמור בהרבה. זהו הטעם המתוק-מר של הבגידה.נקמת הנסיך, והפלסטינים שהלכו לאיבוד (3/9/2012)
הפלגנות וההתפוררות הפכו לנקודה החולשה של הפלסטינים, נקודה שהם עצמם מוכיחים לעולם יום יום. אין אפילו צורך בהתערבות ישראלית. ישראל לעומת זאת נחלצה מן הויכוח העקר רב-השנים ששתל כאן יאסר ערפאת – כן-או-לא שלום עם הפלסטינים, והיא התרכזה. את מה שהנסיך אויגן הבין כבר לפני יותר מ- 300 שנים לא מבינים הפלסטינים: זה כוחו של ריכוז הכוחות וזה האסון שמביא הפיזור לכל עבר, עד כדי התרסקות.הניווט אל ארץ הפנטסיה, והצרות של חמאס (16/1/2012)
עטור הצהרות לוחמניות והבטחות בסגנון אחמדינג'אד שסופה של ישראל "מתקרב", סיים אסמאעיל הנייה ביקור בן שבועיים בבירות ערביות. אך האם זו האמת? או שאולי ניווט מדויק יותר יגלה תוצאות קצת יותר סבירות? כמו הרבה פעמים במזרח התיכון, אין הרבה קשר בין ההצהרות למציאות בפועל. לפנינו עשרה מכשירי ניווט, לכל קוראי ג'יפלאנט. אך האם הם פועלים?
           

כדי להצטרף אל החברים במועדון Gplanet Prime, ניתן להירשם - כאן 

כדי לחדש את המינוי למועדון Gplanet Prime ניתן להיכנס -
כאן

אם אינכם מקבלים פתאום את התראות האתר, אולי הן מגיעות ישירות למדור "קידומי מכירות", בשל מדיניות חדשה של ג'ימאיל.  

ניתן לקבל התראה על כל מאמר חדש שעולה לאתר ישירות למייל האישי - כאן

הרישום לאתר מוגן בפרוטוקול מחמיר, ובכל מקרה האתר אינו שומר מספרי כרטיסים אצלו, ולעולם לא ישמור


GPLANET PRIME
הזמנת הרצאה - גיא בכור
מדד האיומים הבטחוניים
עתיד אירופה
המזרח התיכון
פ ר ש נ ו ת
קריקטורות/מושיק גולסט
פנקס אקטואליה
י ש ר א ל
ENGLISH
טרור ובטחון
כ ל כ ל ה
חוקי המזה"ת
ההגדה לבית בכור
תקשורת
איראן
תוכן הגולשים
גורל אירופה האומללה
מאמרי פריים ברצף
היצירות של מושיק
השבעת הנשיא טראמפ
מה קורה במאלמו

אתר האקטואליה והפרשנות של ד"ר גיא בכור- Gplanet        
                                                                                                   

תנאי שימוש   |   על האתר
כל הזכויות שמורות ©

נבנה ע"י שופ סנטר,בניית אתרים אחסון אתרים