הקרב על ארמון הנציב

למייל האישי

אתם איתנו

מזנקים 2018

   

מאמרים בנושאי טרור וביטחון

   טרור    בטחון   שרשרת פיגועים בדרום: גבול פרוץ ומופקר, עם צהל שהתעלם מהמציאות. מי אחראי? (18/8/2011)שרשרת פיגועים בדרום: גבול פרוץ ומופקר, עם צה"ל, שהתעלם מן המציאות. מי אחראי? (18/8/2011)
אז מי אחראי לירי? ספק אם מישהו יקח ממש אחריות, כדי לא להסתבך בנקמה ישראלית, אך הכיוון ברור: חמאס-אלקאעדה-אסלאם פוליטי, המשתמשים בסיני כפלטפורמה. הגיע הזמן לסגור כבר את הגבול הזה, שגורם כל כך הרבה צרות לישראל. לנו יש תחושה שהגבולות שלנו הם בונקרים, בשעה שהציבור היה מזדעזע אם היה יודע שבדרום אין גבול בכלל, ולעיתים אי אפשר לדעת בכלל מתי מסתיימת ישראל ומתחיל מדבר סיני. כיוון שלא ברור מי ביצע את הפיגועים האלה, יהיה גם קשה להגיב. לפנינו עשר הפתעות מרות מסיני.אחרי כל כך הרבה שנים: אז איך מביאים לשחרור גלעד שליט? (3/4/2011)
ביום שהתועלת ששליט יביא לחמאס תפחת לעומת הנזק שהוא יגרום לארגון הזה – הוא ישוחרר. איך עושים זאת? כאן למשפחה יש תפקיד מרכזי. במקום שתפעל פנימה, עליה להפעיל את כל הלחץ שלה החוצה. להפסיק לבזבז אנרגיה יקרה בתוך ישראל, ולתעל את כל האנרגיה אל העולם. המטרה היא להביך את חמאס, ויהיו לכך תוצאות מפתיעות. זיכרו: השמים פתוחים למי שיש לו כנפים.משט האנטישמים לעזה? רעיון חדש, שישנה את התמונה. בואו, היכנסו למלכודת, חמודים שלי (11/5/2010)
לפנינו רעיון חדש, איך לעצור את משט האנטישמיות של חבריו של ארדואן לעזה. הפעם, במקום לפעול עם השרירים בלבד, נפעל עם הראש, נהפוך את התמונה כולה על פיה, ונדהים את האוייבים ואת העולם. אין הרבה זמן, לקרוא, ולהתחיל להתארגן. זו תהיה שעתנו היפה.דברים מוזרים מתרחשים בעזה: אוייבי חמאס מרימים נגדו ראש, בירי על ישראל (18/3/2010)
ככל שעזה הופכת לאפגניסטן, עם מיליציות אסלאמיות יותר ויותר קיצוניות, הן נלחמות בינן לבין עצמן דווקא באמצעות ירי על ישראל. שיגור הרקטות של "אנסאר אלסונה", ארגון המזוהה עם אלקאעדה בעיראק היא תופעה שצריכה להדאיג קודם כל את חמאס, שסביר שישים לה קץ, אם הוא חפץ חיים. היא מסכנת את משטרו הטרי ברצועה. מי היה מאמין, יש כבר ארגונים פלסטיניים חדשים, שלידם חמאס נתפס פתאום כ"מתון" ו"אחראי". איזו אירוניה של ההיסטוריה: מה שהוא עשה לרשות של ערפאת ואבו מאזן, עושים עכשיו אחרים לו. אז האם אתה מגנה את השטן?זהירות: הטרור התודעתי של חמאס, ומדינה אומללה אחת (11/29/2009 5:11:38 AM)
כך הפך גלעד שליט, שלא באשמתו, לכלי נשק נגד חברה לאומית שלמה, אקדח שלוף יום יום ושעה שעה על שלוות הנפש שלה, בטחונה העצמי, ופחדיה. יש האומרים שלאחר שישוחררו לאור היום המחבלים המסוכנים ביותר, תעמוד החברה הישראלית בפני איום קשה. ובכן, אני טוען, הטרור התודעתי הנוכחי מעמיד אותנו בסכנות קשות הרבה יותר, כבר עכשיו. הוא פוגע בחיות שלנו, בביטחון העצמי, בתקוות הפנימיות שלנו. זו הסיבה שכלי הנשק הזה כל כך יקר לליבו של ארגון הטרור. זו הסיבה שהוא חייב חייל או חיילים ישראלים חטופים, תמיד.סיפור על פגיון ורצח כאסטרטגיה. האם ארצות הברית עומדת בפני טרור חדש? (10/13/2009 5:34:00 PM)
בתוך שבוע אחד, השבוע האחרון, ששה גברים הועמדו כאן לדין, על כוונתם לבצע פיגועי טרור קשים בארצות הברית. אחד כמעט וביצע פיגוע בחומר נפץ קטלני בניו יורק שהיה מביא לפגיעה במאות אנשים, השני כמעט ופוצץ את הבניין הפדראלי באילינוי עם משאית ובה טונה חומר נפץ, השלישי ביקש לפוצץ גורד שחקים, ושלושה שהתכוונו לבצע תקיפה על בסיס של המארינס. כל זה רק בשבוע אחד. בעוד "הנשיא החלש" אובמה ממשיך להסס בכל הנוגע לטרור ולאפגניסטאן, האם יוכל ללמוד משהו מן ההיסטוריה? סיפור על פגיון אסטרטגי, שגם אנחנו יכולים ללמוד ממנו משהו (בתמונה: מבצר אלמות).סודותיו של נסראללה נחשפים, ועשר סיבות למה הוא לא יפתח בעימות צבאי נגד ישראל (8/11/2009 1:37:36 PM)
צה"ל של 2009 אינו צה"ל של 2006 לפחות בשתי רמות אסטרטגיות, המשנות את המצב כולו, ונסראללה יודע גם זאת. בין הייתר: הטנקים המתקדמים של צה"ל, שהיו פגיעים לטילי חיזבאללה, כבר ממוגנים היום ב"מעיל רוח" (Trophy), מערכת אקטיבית שמשנה את כללי המלחמה. בנוסף, אבוי, הרטוריקה של חיזבאללה ונסראללה הפסיקה לעבוד. אפילו דעת הקהל בישראל כבר התחילה להתבגר ולהבין. לפנינו כניסה לעולם הסיוטים של חסן נסראללה. המאמר הזה פתוח לכל.שאלה קריטית: האם גלעד שליט עדיין חי? מה מצב המשא ומתן עכשיו, ומה ניתן לעשות? (6/24/2009 3:27:59 PM)
לאחר הרעש הגדול, וכשלון המשא ומתן, מה מצב ההתדיינות לשחרור גלעד שליט עכשיו? עשר סיבות שיבהירו היטב מה המצב, ומה הסיכויים. ולממשלה החדשה: מה ניתן לעשות? האם להערכתי, גלעד שליט עדיין חי? וזו שאלה קריטית במשא ומתן שיתחדש. לבסוף, קשה להאמין: כיצד שומר חמאס על האינטרסים הבטחוניים של ישראל, טוב יותר ממנה? שלוש שנים לחטיפה, ואין תוצאות.בחזרה לאוסלו: רבע מליון שוהים בלתי חוקיים בישראל . בעייה קיומית (5/4/2009 7:34:22 PM)
תחת ממשלה "ימנית" חזרנו לימים האפלים ביותר של תהליך אוסלו, כאשר מדינת ישראל מוצפת כיום בעשרות אלפי פלסטינים, שוהים בלתי חוקיים. מדוע הם נוהרים לישראל? כי אין להם מה להפסיד. אם יתפסו, ייחקרו, ויגורשו ליו"ש, משם יחזרו לארץ - כבר למחרת. מעבר לשיקולים הדמוגרפיים, הפליליים והלאומיים, ישראל חזרה להיות שקופה בעיני ארגוני הטרור. חלק מן השב"חים הם תצפיתנים, דווחים, או מפגעים בעצמם. לפנינו, כמו בעשור הקודם, בעייה קיומית.
           


חג פורים שמח!

כדי להצטרף אל החברים במועדון Gplanet Prime, ניתן להירשם
-
כאן 

כדי לחדש את המינוי למועדון Gplanet Prime ניתן להיכנס -
כאן

אם אינכם מקבלים פתאום את התראות האתר, אולי הן מגיעות ישירות למדור "קידומי מכירות", בשל מדיניות חדשה של ג'ימאיל.  

ניתן לקבל התראה על כל מאמר חדש שעולה לאתר ישירות למייל האישי - כאן

הרישום לאתר מוגן בפרוטוקול מחמיר, ובכל מקרה האתר אינו שומר מספרי כרטיסים אצלו, ולעולם לא ישמור


GPLANET PRIME
הזמנת הרצאה - גיא בכור
מדד האיומים הבטחוניים
עתיד אירופה
המזרח התיכון
פ ר ש נ ו ת
קריקטורות/מושיק גולסט
פנקס אקטואליה
י ש ר א ל
ENGLISH
טרור ובטחון
כ ל כ ל ה
חוקי המזה"ת
ההגדה לבית בכור
תקשורת
איראן
תוכן הגולשים
גורל אירופה האומללה
מאמרי פריים ברצף
היצירות של מושיק
השבעת הנשיא טראמפ
מה קורה במאלמו

אתר האקטואליה והפרשנות של ד"ר גיא בכור- Gplanet        
                                                                                                   

תנאי שימוש   |   על האתר
כל הזכויות שמורות ©

נבנה ע"י שופ סנטר,בניית אתרים אחסון אתרים