ערוץ היוטיוב

למייל האישי

אתם איתנו

   


כ ל כ ל ה

   כלכלה   ליום העצמאות - הפלא הישראלי: על המספרים המדהימים של ישראל והעולם (5/5/2014)
"נוכח עיני מעשיי", אומרת מידאה ליאסון, כאשר היא עוזרת לו להשיג את גיזת הזהב (אובידיוס), והרומאים גם הוסיפו: Factis ut credam facis, כלומר: "מעשים, לא דיבורים". ואכן, הכוח של המעשים שלנו: הכלכלה, ההמצאה, המסחר, היצוא והתעשייה, אלה גדולים מכל ויכוח שננהל בעולם.היו זמנים במערב: על אימפריה אמריקנית, שמתה. האם יש לה תקומה? (12/8/2013)
דטרויט הפכה לא רלבנטית למציאות. היא, שלפני מאה שנה עיצבה את המציאות, ננטשה על ידה עכשיו. כמו המכוניות עצומות הממדים שייצרה העיר בשנות השישים; אנדרטאות נוסעות; זו "המכונית האמריקנית" ארוכת האיברים, פעם מושא לקנאה והערצה, והיום סמל של יוהרה מגוחכת. היו זמנים במערב.מדד המדדים: טוב להיות ישראלי. אך מה קורה עם הסביבה שלנו ועם העולם המשתנה? (12/12/2012)
מזל טוב, ישראל עומדת כבר על 8 מליון תושבים, על פי ה"אקונומיסט". לאן זה לוקח אותנו? כמידי שנה, אנו מנתחים את נתוני התוצר לנפש של מדינות העולם, ומשווים זאת לנתוני עשר השנים האחרונות. התוצאות מפתיעות. כמו כן בדקנו ב"מדד המדדים" של האקונומיסט היכן היינו בשנת 1988 והיכן אנו היום. ועד כמה הידרדרו ארצות הברית ורוסיה במדד הזה. הרבה מאוד הפתעות, למשל: שאנו כבר עוברים את בריטניה, צרפת איטליה ויפן. טוב להיות ישראלי. המאמר כולל גרפים מקוריים על השאלה היכן כדאי להיוולד (1988 לעומת 2013), תמ"ג לנפש ישראל מול ספרד (עם סוף מפתיע); מה אירע עם מדינות "האביב הערבי" מאז פרוץ האירועים, ואיפה עומד הגידול השנתי של איראן. לא תמצאו את זה בשום מקום אחר. המאמר מיועד לחברי מועדון ג'יפלאנט פריים.מצרים שוב בוערת. ובכן, כנראה שהאסלאם הוא לא הפתרון (26/11/2012)
ביום בו יבינו המצרים כעניין של תודעה שדווקא לא האחרים הם הבעיה אלא המצרים עצמם, בחיפוש הבלתי נגמר אחר אשמים, ביום הזה תבוא "הישועה" המיוחלת. היום בו הם יאכלו את הלחם של עצמם; את הלחם שהם ייצרו. הלחם הוא הבעיה, אך הוא גם הפתרון. אך היום הזה נראה רחוק מתמיד, מה גם שהציפיה לאיזו "ישועה" בפתח, היא תמיד חוויה מאוד מצרית.מה מצבנו לשנת 2012? נמשך הזינוק הכלכלי הישראלי (12/4/2012)
לקחנו את נתוני שנתון ה"אקונומיסט" לשנת 2011, הוספנו את נתוני אותו עיתון לעשור האחרון כולו, עיבדנו עבורכם, הכנו גרפים מקוריים, וניתחנו. לפניכם התוצאות. האם התוצר לנפש של ישראל ממשיך לזנק גם השנה? מה זה אומר? כיצד עברה שנת "האביב הערבי", ואיך נראה העשור האחרון בהשוואה? האם היתה שם קריסה, או לא? וגרף נתוני הילודה של ישראל ושל מדינות ערב סביבנו, לשנים 2001-2011? גם מפתיע. או איך נראית הכלכלה האיראנית לאורך 11 שנים? המאמר מיועד עכשיו לכל קוראי ג'יפלאנט, חג שמח!סוד הצלחתו של כריסטופר קולומבוס, ומדינת הסטארט-אפ הישראלית, הפורחת לעולמות חדשים (27/2/2012)
בחודש שעבר הפתיע ה"אקונומיסט" הבריטי, כאשר הראה שישראל היא המדינה המובילה בעולם במשיכת השקעות הון-סיכון מכל העולם, לתעשיית ההיי-טק שלה. על פי המדדים הבינלאומיים ישראל מושכת 170$ דולר לאדם, לעומת פחות מחצי מזה בארצות הברית, ועשירית מכך, ואפילו פחות, במדינות מערב אירופה המתקדמות ביותר. לאן פורחת מדינת הסטארט-אפ, ולאן יש ביכולתה עוד להגיע? איך ביכולתנו להיראות בעוד עשר שנים?מה מצבנו לשנת 2012? נמשך הזינוק הכלכלי הישראלי (7/12/2011)העשור היוצא: הכפלנו את הכלכלה שלנו אך לא חצינו את סף הקבלה למערב אירופה (12/30/2009 12:24:25 PM)
בשנת 2008 כמעט ונגענו בקו ה- 30,000 דולר לנפש, שהוא כרטיס הכניסה למועדון המערב-אירופאיות, כלומר שנת 2008 היתה שנת שיא בפעילות הכלכלית ובהישגים שלנו, אך בשל המיתון, והריסון המלאכותי של שער השקל, נסוגנו מחדש, ל- 26,300 דולר לנפש. איפה עומדת איראן? האם הסנקציות הכלכליות השפיעו עליה ועל כלכלתה? איפה עומדת סעודיה? ומדוע מצרים היא הפתעה? סיכום העשור.קליגולה שותה יהלומים בקליפורניה: החלום האמריקני, ושיברו (8/30/2009 2:11:55 PM)
הפילוסופיה ההדוניסטית היוונית-רומית טענה שתכלית חיי האדם היא מקסימום תענוג והנאה, למשל מאוכל. כיווו שקיבת האדם בסך הכל מוגבלת, היו הרומאים העשירים נוהגים להכניס נוצה לתוך גרונם ולהקיא את שאכלו, כדי להתחיל באביסה ובזלילה מחודשת. הקיסר טיבריוס העניק משרות גבוהות לאדם שהצליח ללגום קנקן יין בלגימה אחת. הקיסר קליגולה היה נוהג לשתות אבני חן, שהומסו בחומצות. קליפורניה, יותר מכל מדינה אמריקנית אחרת, חיה למען ההנאה המוגזמת של אזרחיה, תכלית קיומה. אבל מישהו הרי צריך לשלם בסופה של החגיגה. (הפרק הראשון בסידרה)על כעכי החיים והמוות, ועתידו הקודר של המזרח התיכון (22/08/2008)
באופן מוזר ומפתיע, את הכעכע מל-מילה המלוחים אוכלים כשלצידם רחת לקום מתוקים. ועוד: את אותו כעך מגישים באופן מסורתי לא רק בטכס המילה והלידה, אלא גם לאחר פטירתו של אדם; בדיוק אותם כעכי בייגלה! גם בלידה וגם במוות. השבוע נודע שסוריה אינה מסוגלת לספק את אספקת הלחם של המדינה. לבזבז מליארדים של דולרים לרכישת נשק וציוד צבאי מיותר יש כסף, אך לא לגידולי חיטה. על אסם התבואה של המזרח התיכון, וגורלו הקודר.
           

מבצע הנחה רק למנויים ותיקים. ניתן לחדש את המינוי במחיר המבצע רק בקישור הזה

כדי להצטרף אל החברים במועדון Gplanet Prime, ניתן להירשם
-
כאן 

כדי לחדש את המינוי למועדון Gplanet Prime ניתן להיכנס -
כאן

ניתן לקבל התראה על כל מאמר חדש שעולה לאתר ישירות למייל האישי - כאן

הרישום לאתר מוגן בפרוטוקול מחמיר, ובכל מקרה האתר אינו שומר מספרי כרטיסים אצלו, ולעולם לא ישמור


GPLANET PRIME
הזמנת הרצאה - גיא בכור
מדד האיומים הבטחוניים
עתיד אירופה
המזרח התיכון
פ ר ש נ ו ת
קריקטורות/מושיק גולסט
פנקס אקטואליה
י ש ר א ל
ENGLISH
טרור ובטחון
כ ל כ ל ה
חוקי המזה"ת
ההגדה לבית בכור
תקשורת
איראן
תוכן הגולשים
גורל אירופה האומללה
מאמרי פריים ברצף
היצירות של מושיק
השבעת הנשיא טראמפ
מה קורה במאלמו

אתר האקטואליה והפרשנות של ד"ר גיא בכור- Gplanet        
                                                                                                   

תנאי שימוש   |   על האתר
כל הזכויות שמורות ©

נבנה ע"י שופ סנטר,בניית אתרים אחסון אתרים