לקחים מרים

למייל האישי

אתם איתנו

מזנקים 2018

   
"איחוד" הצביעות: סוף רע מהתחלה רעה  פנקס אקטואליה
18/4/2016
 "איחוד" הצביעות: סוף רע מהתחלה רעה


מאת ד"ר גיא בכור

"האיחוד האירופי" כבר הפך למפורסם באובססיה שלו נגד ישראל על כך שהיא לא מצייתת לחוק הבינלאומי בעניין "ההתנחלויות". אך אותו איחוד, בדרג הבכיר ביותר, חתם ומוציא לפועל את עיסקת גירוש הפליטים משטחו לטורקיה – עיסקה שהאו"ם על מוסדותיו השונים, הגדיר כ"לא חוקית". אי-החוקיות הזו לא מפריעה לאיחוד כאשר האינטרסים הקיומיים מאוימים, אך מישראל הוא דורש את מה שהוא לא דורש מעצמו. להתאבד הוא לא מוכן, אך הוא דורש זאת מישראל.  ולא בסתם הסכם מדובר, אלא בכזה שכל ראשי "האיחוד" אישרו אישית, והוא צפוי להימשך חודשים ושנים, תוך העברת מליארדי דולרים לטורקיה, ופתיחת שערי האיחוד לכניסת טורקים ללא ויזה.הסכם שנגן? הולך ונגמר. שלטונות אוסטריה סגרו את הגבול שלהם עם איטליה, מחשש עשרות אלפי פליטים, וכאן מתנגשים החיילים והשוטרים האוסטרים עם מפגיני שמאל אוסטרים, הדורשים את פתיחת הגבול לפליטים


מה שמעצים את הצביעות הוא שאותו איחוד, וכן מדינות רבות בו, מממנים ארגוני "זכויות אדם" בישראל, שנלחמים להשארת מסתננים לא חוקיים בתוך ישראל. וכך, שוב, דורש איחוד הצביעות מישראל את מה שלא עולה על דעתו לבקש מעצמו. אותו איחוד מחזיק כאן פיננסית מאות ארגונים, שבלי הכסף הזה, של משלם המיסים האירופי, כבר היו נכחדים מזמן. מה שהאירופים אינם מבינים שבכסף הזה הם מממנים את התקדימים, שלבסוף יפעלו כנגדם. כך בנושא הפליטים, וכך בנושא חוקי הלחימה. ישראל נלחמת כיום בטרור המסתתר מאחורי אזרחים. מחר אותו תרחיש יקרה באירופה, ואז התקדימים שהאירופים מימנו ויצרו כנגד ישראל – יפעלו נגדם. ובכלל, איפה קולם של אותם "ארגוני זכויות אדם" הממומנים בישראל להשארת המסתננים, בכל הנוגע להסכם בעיטת הפליטים האירופי? אה, אם ימתחו ביקורת, ייפסק להם המימון. הבנו.

האיחוד מממן את הארגונים הישראליים, כדי שאלה יבלמו את גירוש המסתננים מישראל באמצעות בג"ץ. אך כאשר הוא עצמו מממש הסכם בלתי חוקי – שום בית משפט אירופי, לא גבוה ולא נמוך אינו בוחן את החוקיות. למה מה שדורשים מישראל, "שלטון החוק", אינו נדרש מהאירופים עצמם? האם הם פחות דמוקרטיים מישראל?

הסיבה היא אחרת. לא יעלה על דעתו של אף מנהיג אירופי שבית משפט יחסום צעדים פוליטיים, כפי שהדבר קורה כבר באופן שוטף אצלנו. לא יעלה על דעת אף בית משפט אירופי לשים עצמו מעל לממשלה, בעניינים הנוגעים לממשלות. ולכן אותו הסכם אומלל לגירוש פליטים לא נבחן, ובהמשך לכך, כמובן, גם לא נפסל. האם בג"ץ היה מעביר הסכם כזה אצלנו? נראה שלא. אז מה שנכון ומתאים למדינות אירופיות, לא נכון לנו?

כך יוצא שדורשים מישראל את מה שאינם דורשים מעצמם, ומנסים להפיל את ישראל במה שלא יסכימו שיפיל אותם. דורשים שלום וחירות מישראל, בשעה ששרת החוץ של האיחוד מתרפסת בפני שליטי הדיקטטורה האיראנית המסוכנת, מפיצת המוות והטרור.


קללת האיחוד: האדם "הלאומי" שאף ליצור אדם "אירופי"? האדם האירופי יוצר עכשיו את האדם הלאומי. מחורבות הלאומיות קם האיחוד? מחורבות האיחוד מתעוררת מחדש הלאומיות.

האיחוד ינצח את האירופי, או האירופי ינצח את האיחוד? ואיך הם מגשרים על מה שאינו ניתן לגישור? באמצעות הצביעות.


האם יש צביעות מקוממת גדולה מזו? ועוד כמה זמן ימשיכו המדינות החברות לקחת חלק במצעד האיוולת הזה, בטרם יתפרק? בריטניה עשויה לסמן את הכיוון גם לאחרות כבר ביוני הקרוב, בבחינת "סוף רע, מהתחלה רעה" (Mali principii malus finis).


(מבוסס על מאמר שפורסם בידיעות אחרונות, 18 באפריל 2016)

לקרוא ברצף את המאמרים הקצרים של ד"ר גיא בכור
    הדפסת עמוד זה

ח ד ש לחברי מועדון הפריים: טור מאמרי אקטואליה קצרים. ראו מתחת לרולר החדשות בצד שמאל, או פה

כדי להצטרף אל החברים במועדון Gplanet Prime, ניתן להירשם
-
כאן 

כדי לחדש את המינוי למועדון Gplanet Prime ניתן להיכנס -
כאן

עלה ישומון האתר למשתמשי אנדרואיד. הורידו אותו בגוגל פליי  

אם אינכם מקבלים פתאום את התראות האתר, אולי הן מגיעות ישירות לדואר ספאם. יש להיכנס למדור הספאם, ולהחזיר פעם אחת. או לבטל חסימה, באמצעות ההוראות שכאן

מאמרים נוספים של ד"ר גיא בכור
-
בדף שלנו בפייסבוק

ניתן לקבל התראה על כל מאמר חדש שעולה לאתר ישירות למייל האישי - כאן

האתר מתעדכן בפרשנויות מהירות כל יום, ומומלץ להיכנס ברמה יומית, לבדוק מה התחדש

הרישום לאתר מוגן בפרוטוקול מחמיר, ובכל מקרה האתר אינו שומר מספרי כרטיסים אצלו, ולעולם לא ישמור


GPLANET PRIME
מדד האיומים הבטחוניים
עתיד אירופה
המזרח התיכון
פ ר ש נ ו ת
קריקטורות/מושיק גולסט
פנקס אקטואליה
י ש ר א ל
ENGLISH
טרור ובטחון
כלכלה וחברה
חוקי המזה"ת
ההגדה לבית בכור
תקשורת
איראן
תוכן הגולשים
מה קורה במאלמו
גורל אירופה האומללה
מאמרי פריים ברצף
היצירות של מושיק

אתר האקטואליה והפרשנות של ד"ר גיא בכור- Gplanet        
                                                                                                   

תנאי שימוש   |   על האתר
כל הזכויות שמורות ©

נבנה ע"י שופ סנטר,בניית אתרים אחסון אתרים