לקחים מרים

למייל האישי

אתם איתנו

   


מאמרים בנושאי המזרח התיכון

   המזרח התיכון    הפלסטינים    לבנון    סוריה    מצרים   "הים שלנו": שובה של התעלה, הטרור במצרים, ואנחנו (23/10/2014)
רצוי לשתף פעולה עם מצרים טקטית, בטחונית וכלכלית, אך אין לצפות לאיזה רומן פומבי. לסיסי ולאנשיו אין לגיטימציה ליותר מידי מול ישראל, מה גם שהם לא מעוניינים בכך בעצמם. טוב שהם מאבטחים מן הצד שלהם את הגבול המשותף, זה הכרחי לחיים בדרום ובעיקר באילת, אך גם להם החיים בסיני הכאוטי אינם קלים כלל.אובמה נוחת בגליפולי: אז מי יגיע לגבעות דאעש? (9/9/2014)
תנו להם להמשיך ולהסתבך, אסור לנו להתערב בשום אופן בתסבוכת "הקואליציונית" המוזרה הזו, שאחריתה ברורה, ואשר שוב מעידה מי הבעיה האמיתית במזרח התיכון. איזו אירוניה, קרי פתח את הקדנציה שלו בתפיסה, שישראל היא הנקודה הארכימדית. "תקן" אותה, ותתפוס את הכל. עכשיו הוא מבין בדרך הקשה, שישראל היא ענין שולי לבעיות האמיתיות, אבל הוא בזבז שנה שלימה על הטפל והשולי, הזניח את העיקר, ועכשיו הוא ממולכד.אסטרטגיית רספוטין: לפגוע בבסיס הכוח של חמאס (21/7/2014)
לא מהרגליים אל הראש, אלא מהראש אל הרגליים: להגיע למיקום מפקד בכיר של חמאס, מפקדה צבאית או מפקד פוליטי בעזה, להקיף אותם עם כוחות היבשה, להפתיע ולהכות. ברור שיש להיערך למבצע כזה היטב, אך אין הרבה זמן. סטירה כזו תחזיר אותם מהר לקרקע המציאות, וזה אומר פחות הרוגים לכל הצדדים. להכות ברועה, והעדר כבר יתפזר לבד.אפקט פרח הצבעוני, הדור הרביעי: ה"פלסטינים" והגביע הקדוש (1/7/2014)
נותרו רוחות רפאים של הגביע הקדוש. שנאת יהודים בלי יהודים, אהבת פלסטינים בלי פלסטינים, כאבים מדומיינים, כוהנים ללא מאמינים (ואלה המסוכנים ביותר), סיפורים על הקדושים של פעם, אלוהים ללא אלוהים, כשדאעש והחורבן הערבי סביב גנבו את הגביע הקדוש האמיתי.לקראת מורסי פלסטיני? על הסוס הטרויאני של חמאס (28/4/2014)
במשך שנים מסיתה מנהיגות חמאס נגד פתח, כשבחודשים האחרונים מכנים שם את אבו מאזן "משת"פ של ישראל", "בוגד", "משטר כניעה" ועוד. אך חמאס כלוא בעזה כבר שבע שנים, ועכשיו בכלל מוגדר כאויב גם בידי המצרים, אז איך יכניעו את הפתח? באמצעות מתנה, באמצעות כנות סלקטיבית, והנה לכם "הפיוס". הדרך בוערת להם.מלחמת האזרחים בסוריה בשנתה הרביעית: אז מלחמה זה טוב? (17/3/2014)
סוריה הפכה לחור השחור המוחלט, כבשן מהפכני לוהט, משום שכל הרעיונות והאידאולוגיות מותכים שם, נשרפים, ואחרים נולדים במקומם. ח'ליפות אסלאמית? אמירויות? שלטון סוני? אלקאעדה? שלטון על בני חסות, דיכוי הנוצרים? לבנט אסלאמי? חזרת המהדי השיעי? סוריה היא כבר מצב פילוסופי. מדינת סטארט-אפ הפוכה למדינת הסטארט-אפ הישראלית. אצלנו בוראים, שם מכלים.העורבים של ון גוך יוצאים ללבנון (31/12/2013)
לבנון צופנת רעות קודם כל לעצמה, והמתח הפנימי שלה מתחבר עם המתח האדיר הסורי, למחול משותף של אלימות, נקם ואימה. בלבנון יש את כל המרכיבים לקריסה קרובה: סונים נגד שיעים, מוסלמים נגד נוצרים, לאומיים נגד אסלאמיסטים, חילוניים נגד סלפים, כלכלה מתפוררת, חברה צינית ומיואשת, ומיליטריזציה גוברת, כשכולם משיגים עוד נשק.אמנות ההצפנה, והמדינות החדשות במה שהיה פעם סוריה (21/10/2013)
עכשיו אנחנו מבינים מהי משמעות ההצפנה האיזורית הזו: היא כלי עבודה. היא הגישור בין המציאות לבין העולם המדומיין בו חיים האמריקנים וחלק מן המערב. היא גישור בין שתי שפות, שאינן יכולות להיפגש, מחשש להתרסקות.תעלומת כתב החרטומים, ומצרים שניסתה להשתמש בנו, כדי להינצל, אך קרסה (7/10/2013)
עם עשרות הרוגים חדשים וקריסת הזהות, איך השתמשה אתמול מצרים בקלף הישראלי, אשר התפוצץ בפניה? ומדוע המדינה הזו אבודה, כמו סוריה?ואיפה האקזיט? סודה של מעלולא, וחבריו החדשים של אובמה (9/9/2013)
הם לא סלחו למעלולא שלא התאסלמה במאה השביעית, ובאו עכשיו לסיים את המלאכה. אלה חבריהם החדשים של קרי ואובמה, שתומכים בכנופייות, בדיוק כפי שהם תומכים בכנופיות ערביות ביהודה ושומרון. וזו לא רק מעלולא, אלא כל הכפרים והישובים הנוצריים בסוריה. לכל מקום אליו מגיעים הסלפים ואלקאעדה, מתקיים טיהור אתני ודתי עמוק. הנוצרים מגורשים, רכושם נבזז, ובתי התפילה שלהם נשרפים, בעידוד וושינגטון. הם גם לא סולחים לכם.
           

ח ד ש לחברי מועדון הפריים: טור מאמרי אקטואליה קצרים. ראו מתחת לרולר החדשות בצד שמאל, או פה

כדי להצטרף אל החברים במועדון Gplanet Prime, ניתן להירשם
-
כאן 

כדי לחדש את המינוי למועדון Gplanet Prime ניתן להיכנס -
כאן

עלה ישומון האתר למשתמשי אנדרואיד. הורידו אותו בגוגל פליי  

אם אינכם מקבלים פתאום את התראות האתר, אולי הן מגיעות ישירות לדואר ספאם. יש להיכנס למדור הספאם, ולהחזיר פעם אחת. או לבטל חסימה, באמצעות ההוראות שכאן

מאמרים נוספים של ד"ר גיא בכור
-
בדף שלנו בפייסבוק

ניתן לקבל התראה על כל מאמר חדש שעולה לאתר ישירות למייל האישי - כאן

האתר מתעדכן בפרשנויות מהירות כל יום, ומומלץ להיכנס ברמה יומית, לבדוק מה התחדש

הרישום לאתר מוגן בפרוטוקול מחמיר, ובכל מקרה האתר אינו שומר מספרי כרטיסים אצלו, ולעולם לא ישמור


GPLANET PRIME
מדד האיומים הבטחוניים
עתיד אירופה
המזרח התיכון
פ ר ש נ ו ת
קריקטורות/מושיק גולסט
פנקס אקטואליה
י ש ר א ל
ENGLISH
טרור ובטחון
כלכלה וחברה
חוקי המזה"ת
ההגדה לבית בכור
תקשורת
איראן
תוכן הגולשים
הורסים קתדרלות
הופעה של ד"ר בכור באירוע שלך
גורל אירופה האומללה
מאמרי פריים ברצף
היצירות של מושיק

אתר האקטואליה והפרשנות של ד"ר גיא בכור- Gplanet        
                                                                                                   

תנאי שימוש   |   על האתר
כל הזכויות שמורות ©

נבנה ע"י שופ סנטר,בניית אתרים אחסון אתרים